Енергетски бомбици од три состојки

9.1K
Десерт

Бомбици од три состојки, во нова комбинација. Вкусни, здрави, неодоливи. Мора да ги пробате!
Измешајте, формирајте бомбици и уживајте во овој рецепт кој ни го испрати @me_mother_of_three

Енергетски бомбици од три состојки

Подготовка 15 мин
Вкупно Време 15 мин

Состојки

  • 200гр путер од кикирики
  • 50гр мелени лешници
  • 50гр темно чоколадо

Инструкции

  • Во длабок сад се става путерот, се додаваат лешниците кои сме ги измелиле и на крај стопеното чоколадо. Се меша додека се добие хомогена смеса, се формираат топчиња големи колку орев и се ставаат во фрижидер да се стегнат.
Оброк: Десерт
Keyword: бомбици, Енергетски бомбици од три состојки

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Recipe Rating
Close
Гурман МК © Copyright 2020. Сите права се задржани.
Close