wordpress counter

Соврешно мени за првиот состанок

Веќе сте слушнале за изреката: „Љубовта поминува низ желудникот“. Токму затоа, навистина e тешко да се избере што да биде првата вечера кога сте пар. Поради тоа, германската социјална мрежа spin.de започнала истражување за најпопуларните рецепти на првиот состанок.

Интересно е дека испитаниците не сакале многу да ризикуваат и одбирале проверени јадења. Менито се состои од предјадење, главно јадење и десерт. Покрај самата храна, важен е начинот на сервирање и атмосферата. Романтична музика, свеќи и придушено светло е вистински рецепт за успех.

Во продолжение, резултатите од истражувањето:

Топ 5 предјадења
1. Салата
2. Супа од домати
3. Моцарела и домати
4. Брускети
5. Антипасто

Најпопуларни главни јадења
1. Пица
2. Паста
3. Печено свинско месо
4. Лазањи
5. Пилешко месо

Најгласани десерти
1. Сладолед
2. Јагоди
3. Тирамису
4. Чоколаден мус
5. Чоколадна торта

Related Posts with Thumbnails