Нутела Американски Палачинки со Јагода

686
Дали има некој што не сака палачинки? Веројатно не пости таков! Ги обожаваат и децата и возрасните, за појадок, или десерт во било кој дел од денот. Погледнете го рецептот кој tastyfoodandnature ни го испратија и уживајте.

Нутела Американски Палачинки со Јагода

Подготовка 15 мин
Готвење 10 мин
Вкупно Време 25 мин

Состојки

  • 300гр. брашно
  • 300мл. млеко
  • 1 прашок за пециво
  • 1 ванилин шеќер
  • 3 јајца

Инструкции

  • Сите состојки се мешат со миксер додека смесата не стане густа. На загреарна рерна ги правиме палачинките во тава за палачинки. Доколку сакате вие, можете да нанесете дополнително Нутела врз нив. Декорацијата останува на вас, а нашите креативни tastyfoodandnature декорираа со јагоди. Уживајте!
Оброк: Десерт
Кујна: American
Keyword: десерт, палачинка

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Recipe Rating
Close
Гурман МК © Copyright 2020. Сите права се задржани.
Close