wordpress counter

Црвени коктели

1 глас2 гласа3 гласа4 гласа5 гласа (4 гласа, просек: 5,00 од 5)


Во оваа статија ви претставуваме два навистина посебни коктели. Заедничко им е тоа што двата имаат црвена боја и се одличен избор кога сакате да се напиете нешто посебно.

Royal Red

СОСТОЈКИ (за 1 чаша)
• 2 цл вотка
• 1 цл џин
• 2 цл ликер од јагода
• 2 цл греандин сируп
• 1 цл сок од зелен лимон
• 10 цл сок од портокал

ПОДГОТОВКА
Сите состојки ставете ги во шејкер и добро протресете ги. Потоа, налијте го коктелот во долга чаша. Декорирајте со свежо овошје.

.

Simply Red

СОСТОЈКИ
• 2 цл сируп од кокос
• 2 цл гренадин сируп
• 1 цл сок од лимон
• 5 цл сок од портокал
• 5 цл сок од ананас

ПОДГОТОВКА
Сите состојки ставете ги во шејкер и добро измешајте ги. Потоа, налејте во долга чаша за коктел и декорирајте со свежо овошје.

Related Posts with Thumbnails