wordpress counter

Еротични коктели (2 дел)

Во првиот дел од статијата ви предложивме два коктела кои делуваат навистина релаксирачки на припадничките на понежниот пол. Станува збор за Lady Killer и Sex on the Beach. Сега продолжуваме со уште два флерт коктели.

One Night Stand

СОСТОЈКИ
• 3 цл Drambuie (ликер од виски, мед и тревки)
• 2 цл сок од портокал
• 1 цл сок од лимон
• шампањ

ПОДГОТОВКА
Налејте ги во чаша соковите и ликерот и на крај залијте со шампањ.

Pretty Woman

СОСТОЈКИ
• 2 цл ликер од праска
• 1 цл слатка павлака
• 2 цл сок од шипки
• 1 цл ликер од кокос
• 10 цл сок од ананас

ПОДГОТОВКА
Измешјате ги сите состојки во шејкер. Налијте во long drink чаша и сервирајте со лед.

Related Posts with Thumbnails