Полнети печурки: Лесно се прават и воодушевуваат со нивниот вкус!

1K

Количина на состојки:

– Печурки 400 гр
– Kулен 150 гр
– Сирење 100 гр
– Кечап 2 чаши
– павлака 2 чаши
– сол половина лажичка

Како да се подготви
Измијте ги шампињoните, одделете ги стебленцата и наредете ги во сад со отвори одозгора. Во секое капаче ставете неколку капки масло, малку сол, сув зачин и бибер. Исецкајте го куленот и сирењето, додајте павлака, кечап и измешајте сè. Наполнете ги шампињоните. Печете ги 20 минути на 180 степени.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close
Гурман МК © Copyright 2020. Сите права се задржани.
Close