wordpress counter

Таљатели во сос од вино и сливи

Таљатели во сос од вино и сливи

(2 гласа, просек: 5,00 од 5) За денес ви предлагаме уште еден рецепт за тестенини во комбинација со вино и сливи. Приготвувањето трае околу 40-тина минути,... 

Паштета од хумус и намаз од пиперки и лешник

Паштета од хумус и намаз од пиперки и лешник

(3 гласа, просек: 5,00 од 5) Замислете си мал стаклен сад полн со некоја вкусна паштета или лесен намаз со кој можете да го надополните прекрасниот... 

Новогодишно мени: Слатко пире со чадена пиперка

Новогодишно мени: Слатко пире со чадена пиперка

(2 гласа, просек: 5,00 од 5) Ова јадење е всушност одличен начин како да го дополните главното јадење кое сте го приготвиле или можете да го сервирате...