wordpress counter

Полнети компири со кашкавал и печурки

1 глас2 гласа3 гласа4 гласа5 гласа (18 гласа, просек: 4,72 од 5)


Кога треба да приготвите јадење за повеќе луѓе, многу е тешко да подготвите нешто со кое сите ќе бидат задоволни.

Треба да смислите јадење кое е составено од едноставни состојки, кои ќе бидат прифатени од повеќето гости. Совршена комбинација за такви ситуации се компири и кашкавал. Во таков случај, нема да погрешите.

Овој рецепт, кој претставува балканска комбинација од швајцарскиот раклет и лазањи, е вкусна и креативна комбинација, направена од состојки кои се омилени за многумина.

СОСТОЈКИ
• 8 компири со иста големина
• 200 гр шампињони или вргањ
• 100 гр кашкавал (едамер или друг погоден за топење)
• 1 главица кромид
• магдонос, лук, сол, бибер
• бешамел сос

ПРИГОТВУВАЊЕ
Излупете ги компирите и ставете ги да се варат. Кога ќе бидат малку омекнати (доволно за да можете да ги издлабите), исечете ги на половинина и на средина издлабете ги со лажица.

Во меѓувреме, исецкајте и издинстајте го кромидот, сѐ додека не добие златно-кафена боја. Потоа, додадете ги исецканите печурки.

Посебно направете бешамел сос со маргарин, брашно и млеко, или можете да ставите само хопла за готвење. Дури е уште топол бешамелот, додадете ги сите состојки. Со смесата наполнете ги компирите, зачинете по ваш вкус и ставете ги да се печат во огноотпорен сад.

Печете 20 минути, дури не добијат златеста боја.

Bon Apetit!

Related Posts with Thumbnails