wordpress counter

Смуди со малина, банана и мусли

1 глас2 гласа3 гласа4 гласа5 гласа (1 гласа, просек: 5,00 од 5)


Овој пијалак е одличен избор за топлите денови кои следат. Неговата подготовка трае само 15 минути и е избор за кој вашиот организам ќе ви биде благодарен.

СОСТОЈКИ (за 4 пијалаци)
• 4 банани, замрзнати
• 300 мл јогурт од банани
• 100 гр малини
• мусли

ПОДГОТОВКА
Бананите измиксирајте ги со јогуртот. Оставете 4 малини на страна (за декорација), а останатите малини измиксирајте ги со јогуртот и бананите. Состојките наредете ги во чаша, по следниот редослед: мусли, крем од малини и банани, мусли и малина за декорација.

Related Posts with Thumbnails