wordpress counter

Пита од компири и зачини

Пита од компири и зачини

(2 гласа, просек: 5,00 од 5) Ова рустикално јадење можете да го сервирате како прилог кон главното јадење или како посебен солен деликатес. Што и да... 

Леб со кисело тесто, чоколадо и суво грозје

Леб со кисело тесто, чоколадо и суво грозје

(3 гласа, просек: 5,00 од 5) Денес ви предлагаме еден рецепт кој не е карактеристичен за нашето поднебје, но е вистински специјалитет. Кога ќе го понудите... 

Супа од црвена леќа

Супа од црвена леќа

(5 гласа, просек: 5,00 од 5) Супата од црвена леќа е идеален начин да бидете сити без да ја покачите телесната тежина. Имено, една порција од оваа вкусна...