wordpress counter

Похувана моцарела

Похувана моцарела

(4 гласа, просек: 5,00 од 5) Ова е рецепт за убав, неформален ручек со некој близок. Најважно од сè е дека мора да биде приготвен токму пред да се послужи.... 

Леб со лук и сирење

Леб со лук и сирење

(10 гласа, просек: 5,00 од 5) Ова јадење може да се послужи како гарнир или како топло предјадење пред некој убав ручек. Станува збор за вкусно лепче... 

Сендвич со зеленчук на скара

Сендвич со зеленчук на скара

(7 гласа, просек: 5,00 од 5) Претпоставуваме дека на љубителите на месо оваа идеја нема да им се допадне, но овој сендвич секако треба да се проба. Со...