wordpress counter

Супа од тиква, карфиол и морков

Супа од тиква, карфиол и морков

(2 гласа, просек: 5,00 од 5) Ова е рецепт за една мошне вкусна, кремаста супа која одлично оди во овие есенски денови. Покрај тоа, мирисот и вкусот комплетно... 

Печена тиква со салата од цикорија, ореви и пармезан

Печена тиква со салата од цикорија, ореви и пармезан

(2 гласа, просек: 5,00 од 5) Сезоната на тикви подразбира и готвење на мошне вкусни јадења од овој есенски плод. Денешниот предлог може да го сервирате... 

Слатки и солени кроасани како вкусен појадок

Слатки и солени кроасани како вкусен појадок

(6 гласа, просек: 5,00 од 5) Класичниот француски појадок не се приготвуа лесно, но трудот секако ќе ви се исплати. Денес ви претставауваме два рецепти...