wordpress counter

Фалафел со тахини сос

Фалафел со тахини сос

(1 гласа, просек: 5,00 од 5) Ова е еден навистина посебен специјалитет кој ни доаѓа од традиционалната либанска кујна. Фалафелот се ќофтиња од леблебија,... 

Месо од мисирка во сос од бело вино

Месо од мисирка во сос од бело вино

(3 гласа, просек: 5,00 од 5) Верувале или не, ова е италијанско јадење. Станува збор за специјалитет од јужните делови на Италија, кој е навистина вкусен.... 

Чоколадна торта со костени

Чоколадна торта со костени

(2 гласа, просек: 5,00 од 5) Еве еден рецепт за вкусен есенски десерт. Станува збор за чоколадна торта со костени. За да го приготвите ова слатко, во...