wordpress counter

Потпечен зеленчук

Потпечен зеленчук

(3 гласа, просек: 5,00 од 5) Со оглед дека сега е сезона во која може да уживаме во најразлични видови зеленчук, ви го предлагаме овој специјалитет.... 

Лосос со глазура од ѓумбир

Лосос со глазура од ѓумбир

(2 гласа, просек: 5,00 од 5) Ова е лесно јадење кое може да го приготвите во секој дел од годината. Одлично се комбинира со салата од рукола. Ако сакате... 

Таљатели со сланина, печурки и пињоли

Таљатели со сланина, печурки и пињоли

(4 гласа, просек: 5,00 од 5) За приготвување на овој рецепт ќе ви бидат потребни 25-30 минути. Кога ќе го направите првпат, ќе добиете вкусно јадење во...