wordpress counter

Ќофте во сос од сланина

Ќофте во сос од сланина

(4 гласа, просек: 4,00 од 5) Ќофтињата се неизоставен дел од нашата македонска трпеза. Но, денешниот предлог е малку поинаков. Ќофтињата ги комбинираме... 

Крем пити со шлаг

Крем пити со шлаг

(9 гласа, просек: 4,78 од 5) Овој лесен десерт е одличен сладок деликатес за било кој дел од денот. Иако на прв поглед може да изгледа дека тешко се приготвува,... 

Тропска мисирка

Тропска мисирка

(2 гласа, просек: 5,00 од 5) Месото од мисирка е навистина месо кое има посебен, неповторлив вкус. Денешниот рецепт е токму со месо од мисирка, но подготвена...