wordpress counter

Пита со вишни

Пита со вишни

(7 гласа, просек: 5,00 од 5) Вишната е плод кој може да се најде во изобилство во овој период. Затоа, денешниот рецепт е посветен на вкусен десерт со... 

Чоколадни крофни

Чоколадни крофни

(10 гласа, просек: 4,60 од 5) Веќе ве запознавме со една неверојатно вкусна книга со наслов „Чоколадо“. Во тој дух, денешниот рецепт го посветуваме... 

Карамел колач со јаболка

Карамел колач со јаболка

(8 гласа, просек: 5,00 од 5) Комбинација која ќе ве остави без зборови. Слатка толку колку што треба за еден десерт. Покрај тоа, не бара многу состојки...