wordpress counter

Чоколаден колач со ореви

Чоколаден колач со ореви

(8 гласа, просек: 4,50 од 5) Ниту еден оброк, без разлика дали е во домашни услови или во некој ресторан, нема да биде некомплетен ако не заврши со вкусен... 

Пита со чоколадо и малини

Пита со чоколадо и малини

(3 гласа, просек: 5,00 од 5) Денес ви подаруваме рецепт за едноставен десерт со кој ќе го засладите апетитот на секого. Приготвувањето трае 30-тина минути... 

Чоколадни колачиња со ликер од роза

Чоколадни колачиња со ликер од роза

(2 гласа, просек: 5,00 од 5) Мали чоколадни колачиња или како што уште се нарекуваат – чоколатини, се одличен десерт за кое било време од денот. Може...