wordpress counter

Пита од тиквички и фета сирење

1 глас2 гласа3 гласа4 гласа5 гласа (3 гласа, просек: 5,00 од 5)


Ова предјадење е толку богато, што може да се искористи и како главно јадење. Се подготвува околу 90 минути, а води потекло од нашиот јужен сосед. Со оглед на состојките и начинот на подготовка, овој специјалитет може да го вброиме и во здрав начин на исхрана.

СОСТОЈКИ
• 750 гр тиквички
• 250 гр фета сирење
• 4 јајца, изматени
• 30 гр пржени, исечкани ореви
• 30 гр свеж копар, ситно исечкан
• 30 гр магданос, ситно исечкан
• 50 гр пармезан + 1 голема лажица за посипување
• бибер

ПОДГОТОВКА
Излупете и измијте ги тиквичките. Варете ги на пареа 12-15 минути. Потоа, ситно исечкајте ги и ставете ги во длабок сад.

Загрејте ја рерната на температура од 180℃. Намастете го садот за печење со путер.

Ставете го фета сирењето 10-тина минути во вода. Потоа, исцедете и издробете го. Додадете го на тиквичките. Потоа, додадете ги и преостанатите состојки кон смесата со сирење и тиквички.

Нанесете ја смесата во тавата за печење, посипете со пармезан и печете околу 45 минути. Се сервира топло.

Bon Apetit!

Related Posts with Thumbnails