wordpress counter

Рижото од тиква и вргањ

Рижото од тиква и вргањ

(4 гласа, просек: 5,00 од 5) Тиквата е карактеристичен есенски плод. Богата е со антиоксиданси, диететски влакна, магнезиум, калиум и витамини Б, Ц, Е... 

Печено јагнешко месо со салса

Печено јагнешко месо со салса

(2 гласа, просек: 5,00 од 5) Овој рецепт е наменет за богат неделен ручек. Печеното јагнешко месо со салса се служи со потпечени компири со лук. На тој... 

Пилешко месо на кралски начин

Пилешко месо на кралски начин

(5 гласа, просек: 5,00 од 5) Овој рецепт е предлог за богат ручек, како што кажува и самото име на специјалитетот. Убава комбинација од месо, зеленчук...