wordpress counter

Ах, тие њоки

Ах, тие њоки

(5 гласа, просек: 5,00 од 5) Њоките се посебна приказна за гурманите. Оваа одлична комбинација на брашно и компири, заедно со сос, ќе ве остави цел ден... 

Италијански шпагети со ќофтиња

Италијански шпагети со ќофтиња

(7 гласа, просек: 5,00 од 5) Можеби, на прв поглед, комбинацијата од тестенини и ќофтиња ќе ви звучи непознато, но верувајте, овој специјалитет е неверојатно... 

Неодолива сицилијанска пица

Неодолива сицилијанска пица

(5 гласа, просек: 5,00 од 5) Оваа прекрасна пица ќе ве заведе со комбинацијата од медитерански вкусови кои произлегуваат од маслинките, доматите и...