wordpress counter

Виенски шницли

Виенски шницли

(8 гласа, просек: 5,00 од 5) Виенските шницли се традиционално австриско јадење кое е мошне популарно во средна Европа. Во Австрија, ова јадење е познато... 

Потпечени чадени ребра и компири

Потпечени чадени ребра и компири

(7 гласа, просек: 5,00 од 5) За овој викенд ви предлагаме да приготвите нешто навистина вкусно. Ако сте љубители на месото, овој рецепт нема да го пропуштите.... 

Крцкави пилешки прсти со чили сос

Крцкави пилешки прсти со чили сос

(6 гласа, просек: 5,00 од 5) Пилешките прсти се меѓу најпопуларните јадења денес. Можат да се приготват на мал милион начини, а најпознати се во комбинација...