wordpress counter

Пилешки крилца со кокос

1 глас2 гласа3 гласа4 гласа5 гласа (5 гласа, просек: 5,00 од 5)


Ова е рецепт кој е инспириран од азиската кујна и е одличен и како предјадење и како главен оброк. Сосот е сладок и вкусен и лесно се подготвува. Веруваме дека во овој рецепт ќе ужива целото семејство поеднакво.

СОСТОЈКИ

• 3 големи лажици растително или маслиново масло
• 2 големи лажици соја сос
• 2 големи лажици шеќер
• 1 мала лажица кари во прав
• 1.2 мала лажица сол
• ¼ мала лажица бибер
• ½ мала лажица кора од лимон
• 1 шолја млеко од кокос
• 1.5 кг пилешки крилца
• 1 шолја кокос во прав

ПОДГОТОВКА

Во голем сад измешајте ги заедно маслото, соја сосот, шеќерот, кари, сол, бибер и кора од лимон. Потоа додадете го и млекото од кокос. Смесата поделете ја на два еднакви дела и ставете ја во фрижидер.

Отсечете ги врвовите на крилцата, исечете ги на половина и ставете ги во сад. Потоа премачкајте ги со маринадата. Затворете го садот и оставете го во фрижидер најмалку еден час (најдобро цела ноќ).

Најдобро е крилцата да ги потпечете на скара (8-10 минути од секоја страна). Прелијте го месото со маринада при секое вртење. Маринадата од вториот сад загрејте ја на умерен оган.

Пилешките крилца наредете ги на чинија и полијте ги со затоплената маринада. Попрскајте ги парчињата месо со кокос во прав. Се служат веднаш.

Совет: Ако ова јадење го подготвувате како главно јадење тогаш овие состојки се доволни за 6 порции. Доколку е само предјадење, тогаш имате 2 порции.

Related Posts with Thumbnails