wordpress counter

Лондонери

1 глас2 гласа3 гласа4 гласа5 гласа (7 гласа, просек: 4,86 од 5)


ЈАСНА ЈАНКОВСКА
Скопје

Јасна ни понуди рецепт за мали колачиња познати како Лондонери. Она што успеавме да дознаеме е дека станува збор за хрватски деликатес кој е неверојатно вкусен и лесен за приготување.

СОСТОЈКИ

за тесто
• 250 гр брашно (половина остро, половина обично брашно)
• 200 гр маргарин за колачи
• 80 гр шеќер
• 2 жолчки
• 2 големи лажици рум
• малку сол
• кора од лимон, изрендана

за фил
• 4 белки
• 100 гр шеќер во прав
• 50 гр
• сечкани ореви
• 100 гр мармалад
• кора од лимон, изренадана

ПОДГОТОВКА
Ставете го брашното во подлабок сад, додадете го маргаринот исечкан на тенки парчиња, потоа додадете ги и другите состојки и замесете го тестото. Растегнете го во големина на тавата во која ќе го печете. Откако ќе ја намастите тавата, печете го тестото 7 минути на 170°С.

За филот, најнапред измиксирајте ги белките од јајцата, а потоа, додадете го шеќерот во прав и изренданата кора од лимон и повторно со миксер измешајте го филот.

Печеното тесто премачкајте го со мармалад, потоа смесата со снегот од белки и на крај оревчињата (по вкус, може да бидат на парчиња или мелени). Печете уште 20 минути на 100°С.

Редакцијата на Гурман™ го испроба рецептот пред да го објави. Со еден збор – совршено.

Related Posts with Thumbnails