wordpress counter

Пилешко месо со лимета

1 глас2 гласа3 гласа4 гласа5 гласа (8 гласа, просек: 5,00 од 5)


Нина Којчевска
Скопје

Нашата читателка Нина ни испрати едноставен летен рецепт. Се  подготвува за околу 30-тина минути, нема многу состојки, а е неверојатно вкусен. Ви предлагаме и вие да уживате во ова одлично јадење.

СОСТОЈКИ (за 4 лица)
• 4 парчиња пилешки гради
• ½ мала шолја сок од лимета
• ¼ мала шолја свеж магданос, исечкан
• 2 големи лажици маслиново масло
• сол и бибер

ПОДГОТОВКА
Во плиток сад промешајте ги сокот од лимета, магданосот и маслото. Пилешките гради зачинете ги со сол и бибер.
Пилешкото месо ставете го во маринада и оставете го да отстои во фрижидер околу 4 часа. По можност, месото свртете го во маринадата еднаш до двапати.
Загрејте ја рерната или вклучете скара како подобра опција и печете го месото помеѓу 10 и 12 минути.

Related Posts with Thumbnails