wordpress counter

Еротски тестенини

Веќе некое време на пазарот може да се најдат тестенини кои се во облик на машки полов орган. Имаат име кое комплетно им одговара – Пенис паста. Овој интересен продукт не е афродизијак, но е одличен избор за посебни пригоди, како што е моминска вечер.

Во продажба се наоѓааат и Pasta Boobs, односно тестенини во облик на женски гради. Според производителот Крис Бик, сепак, овој тип на тестенина при варењето го губи својот изглед.

Ако, пак, имате желба тестенината да ја претворите во вистински афродизијак, употребете тартуфи или сос од домати, босилек и масло од лен. Не заборавајте и на зачините, како што се ѓумбир и чили.

Related Posts with Thumbnails