wordpress counter

Бред Пит и Анџелина Џоли со свое вино

Бред Пит и Анџелина Џоли со свое вино

По Стинг, Френсис Форд Копола, метал легендите „Slayer“, Лејди Гага, Дру Баримор и редица други познати личности, конечно и најславниот холивудски... 

„All star“ натпревар на готвачи

„All star“ натпревар на готвачи

Португалскиот готвач Нуњо Мендез ги собира светските готвачи во својот ресторан „Viajante“ во Лондон. Секоја вечер, во периодот од 25-ти април до 1-ви... 

Ворен Бафет го купи „Хајнц“

Ворен Бафет го купи „Хајнц“

Милијардерот Ворен Бафет е новиот сопственик на компанијата „H.J Heinz Co.“ која го произведува популарниот кечап „Хајнц“. Зделката вреди точно 23.3...