Go Back

Зелена Паста со Спанаќ

Подготовка 15 mins
Готвење 15 mins
Вкупно Време 30 mins

Состојки

  • 500гр обарен спанаќ
  • 500гр  интегрални тестенини
  • 100гр јогурт
  • 100гр кисело млеко
  • неколку капки сок од лимон
  • сол, црн пипер
  • малку маслиново масло

Инструкции

  • Тестенините сварете ги според упатството. Во блендер ставете ги сите други состојки и изблендирајте се заедно. Штом се сварат тестенините соединете ги со сосот. 
    На здравје!
Course: главно јадење
Keyword: pasta, паста