Go Back

Енергетски бомбици од три состојки

Подготовка 15 mins
Вкупно Време 15 mins

Состојки

  • 200гр путер од кикирики
  • 50гр мелени лешници
  • 50гр темно чоколадо

Инструкции

  • Во длабок сад се става путерот, се додаваат лешниците кои сме ги измелиле и на крај стопеното чоколадо. Се меша додека се добие хомогена смеса, се формираат топчиња големи колку орев и се ставаат во фрижидер да се стегнат.
Course: Десерт
Keyword: бомбици, Енергетски бомбици од три состојки