Go Back

Чиа Пудинг со Малини

Порции 1 лице
Подготовка 25 mins
Вкупно Време 25 mins

Состојки

 • 200ml млеко од кокос или бадем
 • 1 мала лажичка путер од кикирики
 • 3 лажички чиа семе
 • 3 лажички овес
 • Половина банана
 • 1 мала лажичка кокос
 • 1 мала лажичка мед (по желба)
 • Малини

Инструкции

 • Испасирајте ја бананата и помешајте ги сите состојки заедно, освен малините.
  Оставете го настрана околу 20 минути за чиата да набабри убаво и да се згусне пудингот.
  Откако ќе биде готово ставете ги малините и украсете со малку кокос, овес и 3-4 кругчиња банана.
  Добар апетит!
Calories: 630kcal
Course: Десерт, појадок
Keyword: десерт