Go Back

Нутела Американски Палачинки со Јагода

Подготовка 15 mins
Готвење 10 mins
Вкупно Време 25 mins

Состојки

  • 300гр. брашно
  • 300мл. млеко
  • 1 прашок за пециво
  • 1 ванилин шеќер
  • 3 јајца

Инструкции

  • Сите состојки се мешат со миксер додека смесата не стане густа. На загреарна рерна ги правиме палачинките во тава за палачинки. Доколку сакате вие, можете да нанесете дополнително Нутела врз нив. Декорацијата останува на вас, а нашите креативни tastyfoodandnature декорираа со јагоди. Уживајте!
Course: Десерт
Cuisine: American
Keyword: десерт, палачинка