wordpress counter

Тајните на славните личности (2 дел)

Знаеме дека повеќето славни личности се ексцентрични и понекогаш претеруваат со своето однесување, сепак некои од нивните прехранбени навики се мошне корисни. Во овој текст, како и во претходниот, наведуваме некои од нивните тајни за добро здравје и витка линија.

Јава кафе
Веројатно сте забележале дека славните секаде одат со кафе во рака. Станува збор за јава кафе, засладено со обичен шеќер и крема и млеко од соја или бадем.

Џесика салата
Џесика Симпсон има своја салата која ја консумира секогаш кога сака да намали некој килограм. Салатата се состои од круши, јагоди, пилешки гради, зелена салата, коцки печен леб и сос од маслиново масло, оцет балсамико, сенф, сол и бибер.

Matcha зелен чај
Концентриран чај, кај кој една шолја е еднаква на 10 шолји обичен зелен чај. Го катапултира метаболизмот и ја намалува желбата за слатко.

Пешачење
Кејт Босворт и Рене Зелвегер се најголемите фанови на пешачењето во Холивуд. Но, Риси Витерспун е една и единствена. Таа пешачи наназад за да ги стегне мускулите и телото колку што е можно повеќе.

Related Posts with Thumbnails