wordpress counter

Диета за цврсти стомачни мускули (3 дел) – Предлог мени

Во претхoдните две продолженија ги објаснивме основите на „Abs“ диетата, дадовме бројни совети, а ги споменавме и нејзините предности и недостатоци. Доколку се решите на оваа диета, ние ви даваме едно предлог мени на дневно ниво.

Појадок
Смути – во блендер, промешајте јогурт со ниска масленост, банана, сок од портокал и сурутка.

Меѓуоброк
Бадеми
Мандарини

Ручек
Туна на скара
Блитва со маслиново масло

Меѓуброк
Крекери од интегрално брашно и намаз од леблебија

Вечера
Пилешко месо и зеленчук

Вечерна ужинка
Портокал

Related Posts with Thumbnails