Зелена Паста со Спанаќ

485
Овој рецепт на @cook_with_christina е вистинското решение за вас доколку сакате да имате здрав ручек за најбрзо време. Погледнете кои сѐ состојки ви се потребни за негова подготовка:

Зелена Паста со Спанаќ

Подготовка 15 мин
Готвење 15 мин
Вкупно Време 30 мин

Состојки

  • 500гр обарен спанаќ
  • 500гр  интегрални тестенини
  • 100гр јогурт
  • 100гр кисело млеко
  • неколку капки сок од лимон
  • сол, црн пипер
  • малку маслиново масло

Инструкции

  • Тестенините сварете ги според упатството. Во блендер ставете ги сите други состојки и изблендирајте се заедно. Штом се сварат тестенините соединете ги со сосот. 
    На здравје!
Оброк: главно јадење
Keyword: pasta, паста

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Recipe Rating
Close
Гурман МК © Copyright 2020. Сите права се задржани.
Close