Најнови Рецепти

Паста Карбонара

Ако сé уште не сте се одлучиле што да подготвите за утрешниот ручек, тогаш погледнете го вкусниот предлог на annies.food.feed, варијација на традиционалната карбонара која …

Домашна Проја

Проја – наједноставното и најбрзото, а всушност највкусното решение за појадок. Од безброј рецепти на интернет, овој е омилениот проја рецепт на нашата драга daria.recipes. …

Snowball Торта

Идеален роденденски подарок за вашите најмили е токму домашно направена роденденска торта. Оваа убавица направена од thebakeaway е составена од два вида тесто и два …

Филувани Обланди

Ако ме прашувате мене, овој рецепт за филувани обланди дефинитивно би го крстила „Обландите на Жуки“, по @zulietacebotareva, мајсторот кој најдобро ги подготвува. Ги имам …

Домашно Трилече

Трилече е дефинитивно омилениот десерт на многумина од нас. Доколку отсекогаш сте сакале да пробате да го подготвите дома, но не сте имале соодветен и …

Close
Гурман МК © Copyright 2020. Сите права се задржани.
Close